You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Κοινότητα -Υποστήριξης για προπληρωμένους Gameserver της Nitrado.net. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Wednesday, October 16th 2013, 2:51pm

Server Read time out Again all the time plz help!

---- Minecraft Crash Report ----
// Quite honestly, I wouldn't worry myself about that.

Time: 10/16/13 2:43 PM
Description: Loading NBT data

java.util.zip.ZipException: incorrect data check
at java.util.zip.InflaterInputStream.read(Unknown Source)
at java.io.BufferedInputStream.fill(Unknown Source)
at java.io.BufferedInputStream.read1(Unknown Source)
at java.io.BufferedInputStream.read(Unknown Source)
at java.io.DataInputStream.readFully(Unknown Source)
at java.io.DataInputStream.readFully(Unknown Source)
at net.minecraft.server.v1_6_R3.NBTTagByteArray.load(SourceFile:28)
at net.minecraft.server.v1_6_R3.NBTBase.b(SourceFile:101)
at net.minecraft.server.v1_6_R3.NBTTagCompound.load(SourceFile:38)
at net.minecraft.server.v1_6_R3.NBTTagList.load(SourceFile:41)
at net.minecraft.server.v1_6_R3.NBTBase.a(SourceFile:89)
at net.minecraft.server.v1_6_R3.NBTCompressedStreamTools.a(SourceFile:75)
at net.minecraft.server.v1_6_R3.ChunkRegionLoader.loadChunk(ChunkRegionLoader.java:80)
at org.bukkit.craftbukkit.v1_6_R3.chunkio.ChunkIOProvider.callStage1(ChunkIOProvider.java:19)
at org.bukkit.craftbukkit.v1_6_R3.chunkio.ChunkIOProvider.callStage1(ChunkIOProvider.java:13)
at org.bukkit.craftbukkit.v1_6_R3.util.AsynchronousExecutor$Task.init(AsynchronousExecutor.java:150)
at org.bukkit.craftbukkit.v1_6_R3.util.AsynchronousExecutor$Task.initAsync(AsynchronousExecutor.java:95)
at org.bukkit.craftbukkit.v1_6_R3.util.AsynchronousExecutor$Task.run(AsynchronousExecutor.java:85)
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(Unknown Source)
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(Unknown Source)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)

More At the file .txt plz help! ?(
sougiaras has attached the following file:

Apope

Trainee

• Send private message

2

Wednesday, October 16th 2013, 7:59pm

Λοιπόν εφόσον η γλώσσα του forum είναι τα ελληνικά θα σε παρακαλούσα να γράφεις ελληνικά.

Τώρα σχετικά με το πρόβλημα σου... φαίνεται να υπάρχει ένα πρόβλημα με το plugin NBTEditor.

Απ ότι βλέπω στο txt file που μας παρέθεσες αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να απεγκαταστήσεις το plugin και να το εγκαταστήσεις ξανά. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι λείπουν κάποια αρχεία σχετικά με το plugin και μάλλον αυτό προκαλεί το κρασάρισμα.

Αν δεν ξέρεις πως να κάνεις απεγκατάσταση ή και εγκατάσταση μπορείς να μας ρωτήσεις ελεύθερα :)

3

Friday, October 18th 2013, 5:52pm

@Sougiaras Καλησπέρα και από εμένα, όπως λέει και ο Apope, υπάρχει πρόβλημα NBT. Όταν κρασάρει, είναι κανένας παίκτης μέσα στον σέρβερ;
Χρειάζεστε βοήθεια; Στείλτε μου μήνυμα :)

Ο Warhammer σας περιμένει για την πιο επική εμπειρια! Trailer

- GrGuRu :thumbup:

4

Saturday, October 19th 2013, 12:34pm

Οχι απλος crashary και λεει τοσοι παιχτες ειναι μεσα στον σερβερ αλλα δεν ειναι κανενας απλος κολλισε και δεν ανοιγι και τρωει τσαμπα χρονο απο τον σερβερ. Δεν ξερω τι γινεται αλλα μας πεταει. εψαξα δεν ειχα κανενα NBT plugin :/ εχω:
GroupManager, WorldEdit, ChatControl, Simple-AutoSave, TagAPI, ColoredSigns, mcore, Vault, Multiverse-Core, WorldGuard, HeadHunter, AutoMessage, SurvivalGames, CoreProtect, Nordic, ChestCommands, SkyWars, Lockette, ClearLag, mcMMO, Essentials, Citizens, EssentialsProtect, ServerSigns, EssentialsSpawn, EssentialsAntiBuild, AuthMe, EssentialsChat, Factions, CreativeControl, FactionsPlus, AntiCheat
Αυτα εχω και δεν γινεται τπτ :/

5

Saturday, October 19th 2013, 5:55pm

@sougiaras Μου γινόταν το ίδιο και εμένα! Θα κάνεις Restart τον σέρβερ σου, και όταν θα μπουν οι παίκτες θα πας στο φάκελο του σέρβερ, world, players και θα διαγράψεις αυτούς που συνδέθηκαν στον σέρβερ πριν το crash. Εμένα μου έφτιαξε όταν έγινε αυτό! Δοκίμασέτο και ενημέρωσέ μας! :)

6

Sunday, October 20th 2013, 12:13pm

Το θέμα είναι ότι είναι 2.000 και κάτι παίχτες χD και δεν θυμάμαι ποιοι ήταν :/ τι να κάνω τώρα?

7

Sunday, October 20th 2013, 1:21pm

Θα σου προτείνω να απαγορεύσει ή να επαναφέρετε τα δεδομένα του παίκτη του τελευταίου παίκτη που συμμετείχε το διακομιστή/σέρβερ.

This post has been edited 1 times, last edit by "GrGuRu" (Oct 20th 2013, 1:27pm)

8

Sunday, October 20th 2013, 1:49pm

Α οκ δεν το ήξερα άλλα τώρα ο σέρβερ δεν είναι ανοιχτός καθόλουυ έχει χαθεί 1 ώρα και κάτι έχω χάσει δεν ξέρω τι να κάνω παρακαλώ λίγη βοήθεια!!

9

Sunday, October 20th 2013, 2:17pm

Μόλις τώρα σου απάντησα τι πρέπει να κάνεις

Apope

Trainee

• Send private message

10

Sunday, October 20th 2013, 2:18pm

Μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα τι πρέπει να κάνεις και τι φταίει. Λοιπών, όταν υπάρχει ένα corrupted (κατεστραμμένο) σημείο στο map και κάποιος παίκτης κάνει log in ή πάει σε εκείνο το σημείο τότε προκαλείτε το crash. Μπορεί όμως να είναι και το άλλο. Όταν ένα νέος παίκτης κάνει log in για πρώτη φορά στο server δημιουργείτε ένα player file, άμα δεν δημιουργηθεί σωστά τότε μπορεί να προκαλέσει το crash. Σχετικά με το player crash είναι ακριβώς ότι είπε ο Guru. Διαγραφή αυτών των αρχείων. Για το πρώτο σχετικά με το map crash το chunkfix που υπάρχει μέσα στο webinterface μπορεί να κάνει την δουλεία :thumbup:

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΚΡΑΤΑ BACK UP!!!!

Καλή τύχη :thumbsup:

11

Sunday, October 20th 2013, 2:54pm

Ναι αλλα το πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να ανοίξω το webinterface λεει:

GAMESERVER
Publicserver Advanced 24 Slots (ni219965_1)
Περιοχή Εκτελώντας
Παρακαλώ περιμένετε μέχρι ο σέρβερ να τελειώσει την τελευταία ενέργεια.
Παιχνίδι Minecraft (Bukkit)
RAM 3072 MB Αν χρησιμοποιείτε πολλά πρόσθετα ή έχετε ένα μεγάλο χάρτη, η επιπρόσθετη RAM μπορεί να βελτιώσει το παίξιμο του παιχνιδιού και να αποφύγετε τα κρασαρίσματα. Μία αναβάθμιση ή υποβάθμιση μπορεί να γίνει αργότερα σε οποιαδήποτε στιγμή. Η προεπιλεγμένη RAM ταιριάζει στους περισσότερους σέρβερ.
IP / Υποχώρος
(Αλλαγή υποχώρου)
Τύπος Σέρβερ Κατάσταση Minecraft αλλαγή κατάστασης Ο σέρβερ μπορεί να είναι σε Αλλαγή παιχνιδιών ή Minecraft κατάσταση.<br /><br />Κατάσταση αλλαγή παιχνιδιών: Μπορείτε να εγκαταστήσετε κάθε παιχνίδι εκτός του Minecraft.<br />Κατάσταση Minecraft : Μπορείτε να εγκαταστήσετε μόνο το Minecraft.<br /><br />Η κατάσταση μπορεί να αλλάζει κάθε φορά. Όλα τα δεδομένα θα αποθηκεύονται ενόσω αλλάζετε την κατάσταση.
Τρέχει μέχρι Nov 19th, 12:12
29
Days21
Hours20
Minutes49
Seconds
Επιλογές
Αλλαγή θέσεων ή RAM (Μνήμη)
Αλλαγή (Υπό-/Αναβάθμισε)

Σύνδεση στο Webinterface
Σχόλιο
Click to edit

Αυτό για αρχη μετά όταν ανοίγω το Webintreface λέει φορτόνη και λέει αυτό:

Η ιστοσελίδα δεν είναι διαθέσιμη

Επαναφόρτωση

Καμία βοήθεια?

12

Sunday, October 20th 2013, 3:11pm

@sougiaras Φίλε μου, πρώτη φορά το βλέπω, προσωπικά δεν ξέρω. Θα σου έλεγα να έκανες ticket!

13

Sunday, October 20th 2013, 3:18pm

Εστειλα ενα ticket τωρα πότε θα μου πουν γιατί ο σέρβερ χάνει χρόνο :/

14

Sunday, October 20th 2013, 3:19pm

Publicserver Advanced 24 Slots (ni219965_1)
Περιοχή Εκτελώντας
Παρακαλώ περιμένετε μέχρι ο σέρβερ να τελειώσει την τελευταία ενέργεια.
Ακόμα αυτό :/

15

Sunday, October 20th 2013, 3:23pm

Τρέχει μέχρι Nov 19th, 12:12
29
Days20
Hours49
Minutes26
Seconds

έχει χάσει πολλή χρόνο :/ δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

Apope

Trainee

• Send private message

16

Sunday, October 20th 2013, 4:23pm

Προφανώς θα σου αναπληρώσουν τον χαμένο χρόνο του server. Απλά άστα όλα στο ticket support ;)

17

Sunday, October 20th 2013, 5:59pm

Τώρα λεει αυτό εδώ

Webinterface locked
The webinterface has been locked by an administrator to maintain your server. For example this is necessary to process a support request without interruption. The webinterface will be available again automatically when the work is done.

18

Sunday, October 20th 2013, 6:00pm

Ααααα οκ ανοιξε να δω τώρα :)

19

Wednesday, December 4th 2013, 12:04pm

Το θέμα κλείνει.